Profilaktyka

Dzień Bezpiecznego Kierowcy

W dniu 25 lipca w całej Polsce obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Kierowcy, a związane jest to ze świętem Św. Krzysztofa, który jest patronem kierowców. Z tej okazji świętokrzyscy policjanci wraz z przedstawicielami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Kielce przeprowadzili na krajowej 74 działania profilaktyczno edukacyjne.

      W Dniu Bezpiecznego Kierowcy świętokrzyscy policjanci wraz z partnerami przypominali jak ważne jest ostrożne korzystanie z dróg oraz przestrzeganie obwiązujących przepisów. Mundurowi zwracali uwagę, że w chwili gdy zdarzy się wypadek drogowy zaczyna się tragedia wielu osób.  Pomimo, że wypadek jest przestępstwem nieumyślnym można go jednak uniknąć jeżeli tylko kierujący będzie pamiętał o przestrzeganiu obowiązujących przepisów. W związku z powyższym, po raz kolejny świętokrzyscy policjanci, przedstawiciele RCKiK w Kielcach oraz GDDKiA Oddział Kielce prowadzili działania pod nazwą Nie rozlewaj krwi na drodze. W ramach tej kampanii apelowali również o oddawanie krwi, która jest jednym z najcenniejszych darów, a niestety przez bezmyślność jest „rozlewana na drodze”.

     Pamiętajmy, szczególnie w teraz gdy nasze myśli krążą już wokół wakacyjnego odpoczynku, aby zachowywać rozwagę i trzeźwość na drodze.

Źródło: WRD KWP w Kielcach

  • Policjanci wraz z partnerami w trakcie działań
    Policjanci wraz z partnerami w trakcie działań #1
  • Policjanci wraz z partnerami w trakcie działań
    Policjanci wraz z partnerami w trakcie działań #2
  • Policjanci wraz z partnerami w trakcie działań
    Policjanci wraz z partnerami w trakcie działań #3
Powrót na górę strony