Profilaktyka

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakończenie kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”

Dziś odbył się ostatni dzień bezpłatnego sprawdzania ustawienia świateł w pojazdach w ramach kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Od października br. do dzisiaj na wybranych stacjach diagnostycznych każdy kierujący mógł podjechać swoim pojazdem i nie tylko uzyskać informację o tym czy światła jego auta są prawidłowo ustawione, ale również przy wykryciu usterki od razu ją wyeliminować.

     Widoczność na drodze, szczególnie w porze jesiennej i zimowej, jest niezwykle ważna. Wpływ na nią mają zarówno piesi, którzy poprawiają swoje bezpieczeństwo poprzez korzystanie z elementów odblaskowych, jak również kierujący, którzy mają prawidłowo ustawione i działające światła w pojazdach, którymi się poruszają. Dlatego od października do dziś na wybranych stacjach diagnostycznych, które same zgłosiły akces do udziału w kampanii, można było dokonać bezpłatnego sprawdzenia stanu  oświetlenia swojego pojazdu, jak również dokonać jego bezpłatnej korekty. O tym jak ważne jest prawidłowe ustawienie świateł przypominali, za pośrednictwem lokalnych mediów policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Kielcach. Zwróćmy uwagę  na to, że np. zbyt wysoko ustawione światła mogą oślepić innego kierującego , a zbyt nisko nie dadzą nam możliwości zobaczenia innego uczestnika ruchu drogowego w odpowiednim czasie by uniknąć z nim zderzenia. To tylko dwa przykłady, które wskazują jak istotnym czynnikiem bezpieczeństwa jest zadbanie o stan techniczny światłe w swoim samochodzie.

     Pomimo zakończenia kampanii mundurowi nadal będą podczas kontroli drogowych sprawdzać stan oświetlenia w pojeździe, jak również prowadzić działania przypominającego o wadze widoczności na drodze.

 

Źródło: KWP/KMP w Kielcach.

 • kampania "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo"
  kampania "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo" #1
 • kampania "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo"
  kampania "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo" #2
 • kampania "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo"
  kampania "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo" #3
 • kampania "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo"
  kampania "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo" #4
 • kampania "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo"
  kampania "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo" #5
 • kampania "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo"
  kampania "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo" #6
Powrót na górę strony