Profilaktyka

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny apel do wiernych

W miniona niedzielę na mszach świętych odbywających się w całej Diecezji Kieleckiej odczytany został apel świętokrzyskich policjantów do uczestników ruchu drogowego. Inicjatywa ta związana jest ze zbliżającymi się Uroczystościami Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wiernych Zmarłych.

Na świętokrzyskich drogach nadal dochodzi do licznych zdarzeń drogowych. Tylko w tym roku w wypadkach zginęły 74 osoby. Wychodząc naprzeciw temu zjawisku świętokrzyscy policjanci w porozumieniu z Kurią Diecezjalną w Kielcach przygotowali apel do uczestników ruchu drogowego, który w miniona niedzielę został odczytany na mszach świętych w całej Diecezji Kieleckiej. Przekaz zawarty w apelu ma na celu przede wszystkim  zwrócenie uwagi na zagrożenia znajdujące się na drodze oraz wskazanie prawidłowych zachowań. Szczególnie w związku ze zbliżającymi się Uroczystościami Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wiernych Zmarłych. W jednej z kieleckich parafii w czasie mszy apel został odczytany nie przez kapłanów, a osobiście przez świętokrzyskich mundurowych.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, kierujmy się rozsądkiem, trzeźwością, poszanowaniem obowiązujących przepisów oraz kulturą.  

Źródło: WRD KWP w Kielcach

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4

Pliki do pobrania

  • 538.54 KB
Powrót na górę strony