Profilaktyka

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w szkole edukowali z bezpieczeństwa

Świętokrzyscy policjanci odwiedzili dzieci z klas I-III w jednej z podkieleckich szkół. Podczas spotkania rozmawiano o bezpieczeństwie osobistym, w kontaktach ze zwierzętami oraz bezpiecznym poruszaniu się po drogach.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz Komendy Miejskiej Policji w Kielcach uczyli najmłodszych uczniów  jak bezpiecznie spędzić czas w szkole i w domu, ostrzegając przy tym  przed kontaktami z osobami obcymi.  Funkcjonariusze podczas zabawy przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze. Dzieci dowiedziały się dlaczego warto nosić odblaski, jak bezpiecznie podróżować oraz unikać zagrożeń na drogach. Policjanci zapoznali również uczestników spotkania z nowymi przepisami dotyczącymi korzystania z hulajnóg. Uczniowie nauczyli się też jak uchronić się przed atakiem agresywnego psa. Przewodnik opowiedział o swojej służbie z psem oraz zaprezentował wraz ze swoim psem krótki pokaz posłuszeństwa. Odpowiadał również na wiele pytań związanych z opieką nad psem oraz przestrzegał przed zachowaniami niepożądanymi w kontaktach ze zwierzętami.

Na zakończenie spotkania każdy mógł sobie zrobić pamiątkowy odcisk palca. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe i materiały edukacyjne.

Powrót na górę strony