Profilaktyka

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na pikniku „WOTgames” w Chęcinach

Świętokrzyscy policjanci uczestniczyli w pikniku zorganizowanym u podnóży Zamku Królewskiego w Chęcinach przez Wojska Obrony Terytorialnej z okazji ich święta. Podczas wydarzenia mundurowi edukowali z zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa, zarówno osobistego jak i tego na drodze oraz przeprowadzali liczne konkursy z zakresu bezpieczeństwa. Prezentowali również sprzęt będący na wyposażeniu garnizonu świętokrzyskiego.

Podczas spotkania policjanci z Wydziału Prewencji  KWP w Kielcach oraz Wydziału Ruchu Drogowego z KWP w Kielcach i KMP w Kielcach, poprzez zabawy edukacyjne przypominali między innymi jak bezpiecznie poruszać się po drogach, którą stroną drogi należy chodzić gdy nie ma chodnika, przypominali o obowiązku przewożenia dzieci w fotelikach, poruszali też zagadnienia z zakresu widoczności na drodze. Policjanci rozdawali również  elementy odblaskowe. Nie zabrakło także porad w zakresie bezpieczeństwa osobistego, mundurowi przypominali o niebezpieczeństwach wynikającym z kontaktu z osobą obcą. Wśród porad i pogadanek najmłodsi uczestnicy pikniku mogli również poukładać puzzle z policyjnym akcentem oraz zrobić sobie zdjęcie przy radiowozie czy na motocyklu służbowym. Każdy mógł także zrobić sobie pamiątkowy odcisk palca. Uwaga policjantów skierowana była także na seniorów, którzy mogli uzyskać porady jak postępować, by nie stać się ofiarą oszustwa. Dla nich świętokrzyscy fukcjonariusze przygotowali  tablice informacyjne i materiały edykacyjne w ramach projektu CYBERBANK 2.0 realizowanego wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim.

Policjanci prezentowali również sprzęt służbowy będący na wyposażeniu garnizonu świętokrzyskiego. Duże zainteresowanie wzbudzał dron, którego prezentację prowadzili policjanci
z Oddziałów Prewencji Policji KWP w Kielcach. Pokazywali również jak wygląda funkcjonariusz zabezpieczający imprezy masowe oraz jakie środki przymusu bezpośredniego posiada przy sobie podczas służby. Każdy z uczestników pikniku mógł przymierzyć wybrane elementy umundurowania
i choć przez chwilę poczuć się jak policjant na służbie.

Uczestnicy spotkania mogli również uzyskać informacje, jakie kryteria należy spełnić, aby móc ubiegać się o służbę w Policji. Szczegółowych informacji udzielał funkcjonariusz z Zespołu Doboru Wydziału Kard i Szkolenia KWP w Kielcach.

Powrót na górę strony