Kolejne nakrętki trafiły do Karola - Profilaktyka - Policja Świętokrzyska

Profilaktyka

Kolejne nakrętki trafiły do Karola

Od ubiegłego roku buscy policjanci zbierają plastikowe nakrętki, które co pewien czas przekazują nastoletniemu Karolowi. Tak było również wczoraj. Nakrętki zebrane przez funkcjonariuszy i pracowników cywilnych z Komend Powiatowych Policji w Busku – Zdroju i Staszowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach ponownie trafiły do mieszkańca podbuskiej miejscowości. Zebrane w ten sposób małe plastikowe elementy pomagają w finansowaniu leczenia chłopca, który od kilku lat choruje na cukrzycę. Przekazując surowiec, każdy może pomóc w leczeniu Karola.

Niebawem minie rok od chwili włączenia się funkcjonariuszy i pracowników cywilnych z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju do akcji pomocy dla nastoletniego Karola. Od tego czasu zbierane są plastikowe nakrętki dla chłopca. Wczoraj po raz kolejny dzielnicowy mł. asp. Robert Matusik i asp. Justyna Konopka odwiedzili Karola. Przekazali mu surowce uzbierane przez buskich, a także staszowskich policjantów i funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Nakrętki dalej trafią do recyklingu, a uzyskane pieniądze zasilą budżet przeznaczony na walkę chłopca z chorobą. Karol od kilku lat choruje na cukrzycę typu I. Koszt utrzymania urządzenia DEXCOM z systemem ciągłego monitorowania glikemii wynosi ponad 1000 złotych miesięcznie, co jest znacznym obciążeniem dla domowego budżetu rodziców chłopca.

Każdy może przyłączyć się do pomocy osobom potrzebującym. Zamiast wyrzucać plastikowe nakrętki do kosza zachęcamy, aby je zbierać, a potem przekazać w wyznaczonym miejscu lub bezpośrednio osobom potrzebującym pomocy. Po sprzedaniu firmie recyklingowej uzyskane pieniądze pomogą sfinansować zakup sprzętu rehabilitacyjnego lub przyczynią się do zwalczania choroby.

Wszystkim „zbieraczom” serdecznie dziękujmy za okazaną pomoc.

Opr. TP

  • Nakrętki zebrane przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach
  • Nakrętki zebrane przez staszowskich policjantów
  • Staszowscy policjanci ładują zebrane nakrętki do radiowozu
  • Załadunek radiowozu workami z zebranymi nakrętkami
  • Dzielnicowy przekazujący worki z nakrętkami Karolowi