Świętokrzyscy policjanci na festynie dla dzieci - Profilaktyka - Policja Świętokrzyska

Profilaktyka

Świętokrzyscy policjanci na festynie dla dzieci

Wczoraj świętokrzyscy policjanci, w trosce o poprawę bezpieczeństwa najmłodszych, uczestniczyli w festynie zorganizowanym przez Wojewodę Świętokrzyskiego dla dzieci. Podczas wydarzenia mundurowi edukowali z zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa, zarówno osobistego jak i tego na drodze.

Podczas spotkania policjanci z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Kielcach poprzez zabawy edukacyjne przypominali między innymi jak bezpiecznie poruszać się po drogach, którą strona drogi należy chodzić gdy nie ma chodnika, przypominali o obowiązku przewożenia dzieci w fotelikach, jak również podnosili również zagadnienia z zakresu widoczności na drodze. W tym celu obok uświadamiania, że kierujący z trudnością zobaczy w porze wieczorowo-nocnej pieszego ubranego w ciemny strój, również przekazywali na ręce, zarówno najmłodszych jak i najstarszych uczestników festynu elementy odblaskowe. Nie zabrakło również porad w zakresie bezpieczeństwa osobistego, mundurowi przypominali o niebezpieczeństwach wynikającym z kontaktu z osoba obcą. Podczas wydarzenia poruszane były również tematy dotyczące bezpieczeństwa osób starszych jak np. oszustwa popełniane na szkodę seniorów oraz metody, jakimi posługują się najczęściej przestępcy. Mundurowi mówili również o zastosowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wśród porad i pogadanek uczestnicy festynu mogli również poukładać puzzle z policyjnym akcentem oraz zrobić sobie zdjęcie przy radiowozie i na motocyklu służbowym.

Źródło: KWP w Kielcach.