Szybkość, brawura i …. wypadek gotowy - Profilaktyka - Policja Świętokrzyska

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

Szybkość, brawura i …. wypadek gotowy

Nadal na naszych drogach główną przyczyną powstawania wypadków drogowych jest nadmierna prędkość i brawura. To główne grzechy kierujących, które prowadzą do tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Kierowco pamiętaj – Prędkość może zabić.

Codziennie na drogach województwa świętokrzyskiego policjanci ujawniają wiele wykroczeń w ruchu drogowym, które rzutują na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów czy kierujących. Wielu kierujących zapomina najczęściej o ograniczeniach prędkości tłumacząc to pośpiechem. Często złudnie zawierzając systemom bezpieczeństwa w jakie wyposażony jest pojazd. Główną przyczyną wypadków drogowych jest przekraczanie prędkości. W piątek policjanci drogówki bacznie przyglądali się poczynaniom kierujących na drogach województwa świętokrzyskiego. Na drogach można było zauważyć nie tylko zwiększoną liczbę policyjnych kontroli ale i również przedstawicieli lokalnych mediów którzy wspólnie z policjantami przestrzegali przed zgubnymi skutkami łamania przepisów ruchu drogowego.  

Wakacje zbliżają się ku końcowi a zatem wielu wypoczywających wybierze się w drogę powrotną do domu. Pamiętajmy o tym że na drodze nie jesteśmy sami. Każdy uczestnik ruchu drogowego poruszający się zgodnie z przepisami ma prawo z niej korzystać. Nie starajmy się za wszelką cenę dotrzeć do celu w jak najkrótszym czasie przekraczając dozwoloną prędkość. A tak właśnie w ostatni piątek zrobiło ponad 450 kierujących poruszających się po drogach województwa świętokrzyskiego. Tylu, aż tylu właśnie użytkowników dróg zapomniało o ograniczeniach prędkości.    

Kierowco pamiętaj - Prędkość może zabić!     

 

Opr. MB

Foto: KWP Kielce oraz naOSTRO.info   

  • Policjanci w trakcie służby
  • Policjanci w trakcie służby
  • Policjanci w trakcie służby
  • Policjanci w trakcie służby
  • Policjanci w trakcie służby