Policja pomaga podczas długiego weekendu - Profilaktyka - Policja Świętokrzyska

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

Policja pomaga podczas długiego weekendu

W związku ze zbliżającym się długim weekendem na drogach województwa świętokrzyskiego pojawi się wzmożona liczba patroli ruchu drogowego, policjanci będą pełnić rolę pomocową dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Pomimo trwającej w kraju epidemii, podczas zbliżającego się długiego weekendu, policjanci w całej Polsce spodziewają się zwiększonego ruchu na drogach. Dlatego w tym czasie nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwać będzie wzmożona liczba patroli Policji. Funkcjonariusze będą pełnić przede wszystkim role pomocową, patrole będę dyslokowane na główne ciągi komunikacyjne by w razie powstawania zatorów upłynniać ruch poprzez ręczną regulację. Ponadto mundurowi będą bezwzględnie reagować na przekroczenia dopuszczalnej prędkości, ponieważ to prędkość jest nadal najczęstszą przyczyna powstawania zdarzeń drogowych. W związku z rozpoczęciem sezonu motocyklowego Policjanci apelują również o zachowanie rozwagi i trzeźwości oraz wzajemne zrozumienie przez wszystkich kierujących. Pogoda sprzyja więc jednośladów na drogach za pewne będzie więcej. Należy zatem mieć na uwadze, że wypadki na rowerze czy motocyklu będą poważniejsze w skutkach dla ich użytkowników. Ich nie chroni ani karoseria pojazdu ani pasy bezpieczeństwa, ponadto jednoślady nie są również wyposażone w poduszki powietrzne.

Wybierając się zatem w dalszą lub bliższą podróż pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów, trzeźwości za kierownicą oraz nie zapominajmy o zachowaniu kultury na drodze.

Źródło: WRD KWp w Kielcach