Profilaktyka

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

33 Europejski Turniej Edukacji Drogowej

W dniach 6-9.09.2018 na terenie Budapesztu (Węgry) odbył się 33 Europejski Turniej Edukacji Drogowej. W szranki stanęły 24 europejskie zespoły (23 kraje). Nasz kraj po raz trzeci reprezentowali uczniowie SP nr 1 we Włoszczowie. Po turniejach 2015 (Wiedeń – 8 miejsce Polski) oraz 2016 (Usti nad Łabą – 12 miejsce Polski) przyszedł czas na urokliwy Budapeszt. Reprezentantami naszego kraju byli Lidia Zając, Klaudia Niedbał, Kajetan Sztuka oraz Kamil Oleksy. Wyjazd ten został poprzedzony dwumiesięcznymi przygotowaniami.

Turniej ten składał się z dziewięciu konkurencji tj. test z sytuacji drogowych, rowerowy tor przeszkód, labirynt LIVE, rozpoznawanie części rowerowych, wirtualny rower, puzzle dydaktyczne, dekorowanie kasków rowerowych. Nasi reprezentanci na tych wszystkich konkurencjach zaprezentowali się bardzo dobrze i w ogólnej klasyfikacji zajęli wysokie 8 miejsce.

Turnieje te to nie tylko rywalizacja, ale również możliwość zapoznawania się z rówieśnikami z całej europy oraz zwiedzania Kraju gospodarzy. Węgierscy organizatorzy zaprosili nas do skansenu w Szentendre, na rejs statkiem po Dunaju oraz zwiedzanie Budapesztu. Punktem kulminacyjnym było zwiedzanie Węgierskiego parlamentu.

Nie mogło zabraknąć corocznych wymian prezentów. W tym roku o prezenty z Polski zadbali partnerzy wyjazdu Polski Związek Motorowy, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Źródło i zdjęcia: Marcin Sztuka

Powrót na górę strony