Witaj szkoło na wesoło! - Profilaktyka - Policja Świętokrzyska

Profilaktyka

Witaj szkoło na wesoło!

3 września w województwie świętokrzyskim po raz pierwszy do szkoły skierują swe kroki min. pierwszoklasiści. Ich rodzice zdają sobie sprawę z niebezpiecznych sytuacji na drogach, dzieci są zagubione w zderzeniu z nową rzeczywistością. Chrońmy swoje pociechy przed zagrożeniami, uczmy poprawnych zachowań i zachęcajmy do noszenia odblasków. Bądźmy wzorem dla dzieci. Nie utrwalajmy w nich własnych błędów popełnianych nie tylko na drodze.

Dlatego warto rozmawiać z dzieckiem, o tym jak bezpiecznie przejść przez jezdnię i odbyć z nim kilkakrotnie  wspólną  drogę do szkoły. Trzeba mu uświadomić, aby cały czas koncentrowało się na tym co dzieje się wokół, nawet jeśli zna trasę na pamięć.

Tradycyjne, jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego okolice szkół znajdują się pod szczególną uwagą świętokrzyskich policjantów, którzy zwracają uwagę m.in. na stan chodników czy prawidłowe oznakowanie. Początkiem września funkcjonariusze będą nie tylko patrolować miejsca wokół szkół, przedszkoli lecz także  kontrolować stan trzeźwości kierowców przewożących dzieci.

Apelujemy do kierowców. Już niedługo na drogach pojawią się mali, nowi, niedoświadczeni uczestnicy ruchu drogowego. Pomóżmy im aby cali i zdrowi dotarli do szkoły , domu, czy babci.   

Opr. BN

Źródło: KWP w Kielcach