Profilaktyka

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Szlaban na ryzyko”- Bezpieczny przejazd

Wczoraj na przejeździe kolejowo-drogowym w miejscowości Czarnca, powiat włoszczowski odbyła się kolejna odsłona akcji „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”, w którą obok Zakładu Linii Kolejowych w Kielcach włączyli się również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. Nadrzędnym celem takich działań jest zwiększanie stanu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.

Działania policjantów i pracowników PKP Polskich Linii Kolejowych w ramach prowadzonej kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko” skierowane są w szczególności do kierujących. Jako miejsce akcji wybrany został teren gdzie linia kolejowa przecina drogę wojewódzką W-786 w gminie Włoszczowa.

Pociąg to masa kliku tysięcy ton która od momentu naciśnięcia nagłego hamowania potrzebuję nawet 1200 metrów do zatrzymania się. Lekceważenie znaku STOP, wjeżdżanie na przejazd, gdy sygnalizator wskazuje światło czerwone, próby przejechania pod zamykającymi się zaporami przejazdów to główne grzechy kierujących samochodami. Tak samo zachowują się piesi i rowerzyści. Przejazdy kolejowe należy uznać za miejsca, gdzie użytkownicy dróg, zarówno piesi jak też kierujący pojazdami, bezwzględnie powinni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego,
a zwłaszcza zasady szczególnej ostrożności. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

Dlatego podczas przeprowadzanych kontroli drogowych mundurowi i pracownicy kolei kierowcom przekazywali
w formie ulotek materiały edukacyjne dotyczące bezpiecznych przejazdów kolejowych. Przypominali również
o zasadzie zachowania szczególnej ostrożności w trosce o bezpieczeństwo własne i przewożonych osób.

Działania mają na celu eliminację negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego podczas przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych oraz korzystania z „dzikich przejść”.

Opr. BN

Źródło: WRD KWP Kielce

  • W trakcie działań #1
  • W trakcie działań #3
  • W trakcie działań #4
  • W trakcie działań #5
  • W trakcie działań #6
  • W trakcie działań #7
  • W trakcie działań #8
  • W trakcie działań #9
  • W trakcie działań #10
Powrót na górę strony