Policjanci w indiańskiej wiosce - Profilaktyka - Policja Świętokrzyska

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w indiańskiej wiosce

Od wtorku do piątku policjanci świętokrzyskiej drogówki w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” przeprowadzili warsztaty szkoleniowe dla dzieci wypoczywających na półkoloniach w wiosce indiańskiej w Zaborzu.

Przez cztery dni mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Kielcach w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” spotkali się z dziećmi przebywającymi na półkoloniach w wiosce indiańskiej w Zaborzu. Policjanci przeprowadzili warsztaty szkoleniowe dla „plemion indiańskich” złożonych z dzieci w wieku 6-12 lat. Uczestnicy półkolonii zapoznali się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach oraz z zagrożeniami jakie mogą napotkać podczas wakacji. Dowiedzieli się dlaczego należy nosić odblaski. Dzieci zainteresowane również były codzienną pracą policjantów, którzy opowiedzieli jak trudna i odpowiedzialna jest ich służba.

W Zaborzu na okres wakacji powstała jedyna w naszym województwie wioska indiańska, która gości również kadrę z Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. Organizatorem takiego wypoczynku dzieci jest Kościół Ewangelicko-Metodyczny w Kielcach. Policja Świętokrzyska w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” odwiedza miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie całego woj. świętokrzyskiego promując zasady bezpieczeństwa.

 

Źródło: KWP w Kielcach