Było za szybko – piątkowe działania prędkość

W miniony piątek świętokrzyscy policjanci ruchu drogowego na terenie całego województwa kontrolowali prędkość w ramach ogólnopolskich działań kontrolno - prewencyjnych. Ich celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Nadmierna prędkość nadal pozostaje jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. W minony piątek świętokrzyscy policjnaci ruchu drogowego skupili swoją uwagę szczególnie na kierujacych lekceweżacych bezpieczeństwo własne oraz innych na drodze. Jednym z takich kierujący był jadący motocyklem, który na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego w obszarze zabudowanym poruszał się  z prędkością 149 km/h. Na terenie powiatu kieleckiego kierujący skodą jechał o 75 km/h szybciej, tam gdzie mógł poruszać się pojazdem z prędkością 50 km/h. Kolejnym kierującym był 21-latek  jadący oplem, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 120 km/h. W każdym z tych przypadków szybka jazda zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy, wysoką grzywną i punktami karnymi.

W trakcie działań świętokrzyskiej drogówki policjanci ujawnili 730 przekroczeń dopuszczalnej prędkości. W 15 przypadkach za zbyt szyką jadę w obszarze zabudowanym, kontrole drogowe zakończyły się zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

 

Opr. MB

Źródło WRD KWP Kielce

  • Przekroczenie prędkości
    Przekroczenie prędkości
Powrót na górę strony