Działania Cross & Quad

W niedzielę mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie, wspólnie z funkcjonariuszami świętokrzyskiej drogówki oraz Straży Leśnej Nadleśnictwa Staszów na terenach kompleksów leśnych miasta i powiatu staszowskiego prowadzili działania ,,Cross- Quad”. W ich wyniku do kontroli zatrzymanych zostało 10 pojazdów naruszających przepisy kodeksu wykroczeń dotyczące bezprawnego wjazdu do lasu.

,,Cross-Quad” to wspólnie działania staszowskich i kieleckich policjantów, a także leśników, które prowadzone były w lasach naszego regionu. Miejsca, które sprawdzają mundurowi są wytypowane na podstawie analizy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także obserwacji własnych. Należy podkreślić, że osoby, które quadami oraz motocyklami poruszają się po leśnych terenach stanowią realne zagrożenie bezpieczeństwa dla tych, którzy do wypoczynku, relaksu czy spaceru wybrali zielone tereny.

W trakcie działań wspólne patrole ruszyły w rejon wytypowanych leśnych terenów, aby sprawdzić czy w danym miejscu nie dochodzi do łamania przepisów w zakresie nieuprawnionego wjazdu do lasu czy kierowania pojazdem niedopuszczonym do ruchu. W działaniach tych wykorzystany został również dron, którym z powietrza obserwowano ruch na terenach leśnych.

Przepisy dotyczące bezprawnego wjazdu do lasu w miejscu niedozwolonym naruszone zostały przez 10 użytkowników motocykli typu cross, skuterów czy samochodów osobowych. Trzech z nich za popełnione wykroczenie zostało ukaranych mandatami karnymi, natomiast pozostałe osoby pouczono.

Przypominamy!

Zgodnie z art. 161 kodeksu wykroczeń – kto, nie będąc do tego uprawnionym albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do należącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nieprzeznaczonym, podlega karze grzywny.

Opr. JSz

Źródło: KPP w Staszowie

  • podczas działań
  • podczas działań
  • podczas działań
  • podczas działań
  • podczas działań
  • podczas działań
Powrót na górę strony