,,Na Drodze Patrz i Słuchaj'' - Weekend pod nadzorem drona

Jak co roku o tej porze koneccy policjanci przygotowują się do wzmożonej pracy na drogach. Przed nami policyjne działania „Bezpieczny weekend – Wielkanoc 2024”. Gdy jedni będą świętować i cieszyć się czasem z bliskimi przy świątecznym stole, policjanci zadbają, by wszystkie świąteczne wyjazdy i powroty były bezpieczne. Jednak żeby tak faktycznie było, to każdy z nas musi o to zadbać, przestrzegając zasad bezpieczeństwa

Policyjne działania „Bezpieczny weekend - Wielkanoc” to też swego rodzaju tradycja. W 2024 roku potrwają od 29 marca do 2 kwietnia. Jak co roku policjanci drogówki wyruszą na drogi regionu by dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Szczególną uwagę zwrócą na przekroczenia dozwolonej prędkości, zareagują na popełniane wykroczenia w ruchu drogowym, sprawdzą, czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w prawidłowy sposób. Będą kontrolować stan trzeźwości kierujących oraz na bieżąco monitorować płynność ruchu na koneckich drogach. Nie zabraknie również zabezpieczenia wydarzeń na terenie powiatu koneckiego, oraz służb z wykorzystaniem dronów i motocykli w ramach akcji ,, Na Drodze Patrz i Słuchaj’’.

Dobre przygotowanie do każdej podróży to połowa sukcesu

Do podróży należy się odpowiednio przygotować, zadbać o auto - sprawdzić  płyny eksploatacyjne, stan hamulców, wycieraczek. Kierowcy muszą  sprawdzić, do kiedy ważne jest OC pojazdu i jego badanie techniczne. Równie ważne jest rozmieszczenie bagaży w pojeździe. Warto pamiętać, że nic w pojeździe nie może leżeć „luzem”. W przypadku zdarzenia drogowego  nawet książka czy butelka z wodą mogą poważnie zranić znajdujących się w aucie pasażerów. Niektórzy będą mieli do pokonania bardzo długie dystanse. Oprócz odpowiedniego przygotowania pojazdu warto zadbać o komfort najmłodszych pasażerów - to na pewno pomoże przetrwać długą, nużącą podróż.

Kierowco patrz w lusterka

Jeśli pogoda dopisze, na drogach pojawią się kierowcy jednośladów - motocykliści i rowerzyści. Ta grupa na drodze ma swoje prawa, ale także obowiązki. Kierowcy aut powinni pamiętać, by odpowiednio wcześniej sygnalizować swoje manewry i patrzeć w lusterka. Motocykliści natomiast, by mierzyć siły na zamiary. Recepta na bezpieczeństwo jest wspólna dla wszystkich: to stosowanie się do przepisów - zwłaszcza tych dotyczących ograniczeń prędkości, wzajemny szacunek i empatia oraz bezwzględna trzeźwość za kierownicą.

Na drogi wyjadą również policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zrachowaniom na drodze takim, jak m.in. przekraczanie dozwolonych prędkości. Policjanci wyposażeni w radiowozy oznakowane i nieoznakowane oraz ręczne mierniki prędkości będą czuwać nad bezpieczeństwem ruchu w tym obszarze. To wszystko po to by święta wielkiej nocy przebiegały bezpieczniej.

Opr. KB

Źródło: KPP w Końskich

  • Widok pojazdów z drona
    Widok pojazdów z drona #1
  • Widok pojazdów z drona
    Widok pojazdów z drona #2
  • Widok pojazdów z drona
    Widok pojazdów z drona #3
Powrót na górę strony