Bezpieczne przejście z policyjnym dronem

Kazimierscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przeprowadzili wspólne działania pn. „Bezpieczne przejście”, które skierowane było na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji użyty został policyjny dron, dzięki któremu mundurowi z powietrza obserwowali skrzyżowania i rejony przejść dla pieszych.

Wczoraj kazimierscy stróże prawa przy wsparciu policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przeprowadzili działania pn. „Bezpieczne przejście”, mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi w walce z „piratami drogowymi” wykorzystują wszelkie dostępne narzędzia,  dlatego  wczoraj na terenie powiatu kazimierskiego, użyli policyjnego drona, aby z powietrza nadzorować przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego względem pieszych.  

Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są szczególnie narażeni na utratę życia lub zdrowia w zderzeniu z pojazdem. Chwila nieuwagi na przejściu dla pieszych, może kosztować czyjeś życie. Apelujemy do użytkowników dróg o zachowanie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i przejść. 

Opr. KK

Źródło: KPP w Kazimierzy Wielkiej

  • policjant z dronem
  • policjant z dronem
Powrót na górę strony