W akcji na drodze wykorzystali drona

Skarżyscy policjanci na drodze krajowej K-42 prowadzili w piątek działania pod nazwą "Bezpieczne przejście". Tym razem mundurowych wsparli koledzy z wojewódzkiej komendy, którzy wykorzystali policyjnego drona.

W piątkowe przedpołudnie funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej wraz ze stróżami prawa z Komendy Wojewódzkiej Policji w  Kielcach przeprowadzili działania pod kryptonimem "Bezpieczne przejście". Policjanci zwracali szczególną uwagę kierujących pojazdami, którzy swoim niewłaściwym zachowaniem powodują zagrożenie na drodze, zwłaszcza na przejściach dla pieszych i w ich pobliżu. Osoby, które rażąco naruszyły przepisy ruchu drogowego zostały ukarane mandatami. Działania z wykorzystaniem drona będą miały charakter cykliczny.

Apelujemy o bezpieczną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych. W przypadku zdarzenia drogowego i kontakcie z pojazdem, pieszy nie ma żadnych szans.

Opr. JG

Źródło: KPP Skarżysko - Kamienna

  • działania z wykorzystaniem drona
  • działania z wykorzystaniem drona
  • działania z wykorzystaniem drona
Powrót na górę strony