Sprawdzali trzeźwość i eliminowali z ruchu nietrzeźwych kierujących

82 policjantów drogówki przeprowadziło wczoraj rano na terenie naszego województwa blisko 8 tys. badań trzeźwości kierujących pojazdami. W efekcie tych działań z ruchu drogowego wyeliminowane zostało 16 nieodpowiedzialnych osób, które zdecydowały się na jazdę po alkoholu.

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu – to fundamentalna zasada, do której powinien stosować się każdy kto wsiada za kierownicę. Tak niestety nie jest. Dlatego każdego dnia świętokrzyscy policjanci podejmują „walkę” o bezpieczeństwo na drogach w naszym regionie. W tym celu prowadzone są m.in. działania mające na celu eliminowanie i pociąganie do odpowiedzialności osoby lekceważące bezpieczeństwo na drogach. Wczoraj od wczesnych godzin porannych na terenie całego województwa świętokrzyskiego funkcjonariusze drogówki przesiewowo sprawdzali stan trzeźwości kierujących. 82 policjantów przeprowadziło blisko 8 tys. kontroli, czego efektem było wychwycenie 16 pijanych kierujących.

Nie ma zgody na kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu! Dlatego też tego typu akcje będą prowadzone w różnych miejscach naszego regionu o różnych godzinach, a każdy kto zdecyduję się wsiąść za kierownice po alkoholu poniesie surowe konsekwencje.

Przypominamy!

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pobawienia wolności, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów i bardzo wysoka grzywna.

Opr. AM

Źródło: KWP w Kielcach   

Powrót na górę strony