Działania prędkość - podsumowanie

Wczoraj policjanci ruchu drogowego na terenie całego województwa kontrolowali prędkość w ramach ogólnokrajowych działań obchodzonego w dniach 16-22 września 2023 r., Europejskiego Tygodnia Mobilności. Funkcjonariusze odnotowali ponad 740 przypadków jej przekroczenia.

Nadmierna prędkość nadal pozostaje jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. W wielu przypadkach, zachowanie tej dopuszczalnej może pozwolić na odpowiednią reakcję kierującego i zatrzymanie pojazdu, uniknięcie zderzenia, ominięcie przeszkody. Przekraczając prędkość zabieramy sobie czas na właściwą reakcję na sytuację na drodze, co ma niezwykle duży wpływ na bezpieczeństwo.

Wczoraj mundurowi prowadzili działania mające na celu studzenie zapędów kierujących i eliminowanie niebezpiecznych zachowań na naszych drogach. Efektami przeprowadzonych działań było 744 przypadki przekroczenia dopuszczalnej prędkości na terenie województwa. W 11 przypadkach w związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h, kontrole drogowe zakończyły się zatrzymaniem uprawnień kierowców na 3 miesiące. W działaniach brało udział blisko 180 policjantów.

 

Opr. MŚ/MB

Źródło: WRD KWP Kielce

  • zdjęcie poglądowe
    Zdjęcie poglądowe
Powrót na górę strony