„Bezpieczny piątek”

Dzisiaj na przejeździe kolejowym w miejscowości Czarnca, policjanci z włoszczowskiej drogówki wspólnie z przedstawicielami Zakładu Linii Kolejowych oraz Strażą Ochrony Kolei przeprowadzili działania profilaktyczne pod hasłem „Bezpieczny piątek”. W trakcie prowadzonych działań mundurowi ujawnili kierującego, który prowadził swój pojazd znajdując się w stanie po użyciu alkoholu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie wspólnie z pracownikami Polskich Linii Kolejowych oraz funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei przeprowadzili dzisiaj działania profilaktyczne pod nazwą  „Bezpieczny piątek”. Przedsięwzięcie to zorganizowane zostało w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd” organizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Wspólne działania odbyły się w rejonie przejazdu kolejowego w miejscowości Czarnca, a ich głównym celem było podniesienie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych oraz ograniczenie liczby wypadków drogowych.

W trakcie prowadzonych działań włoszczowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Dacia. Jak okazało się jego 55-letni kierujący w swoim organizmie miał ponad 0,3 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za nieodpowiedzialne zachowanie kierujący odpowie przed sądem.

Opr. WR

Źródło: KPP we Włoszczowie

Powrót na górę strony