„Bezpieczny przejazd kolejowy''

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz pracownikami Polskich Linii Kolejowych przeprowadzili na przejazdach kolejowych w Jaworzni i na Kieleckim Białogonie działania pod nazwą „Bezpieczny przejazd kolejowy”.

Policjanci kieleckiej drogówki wspierają każdą akcję, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. W piątek na przejeździe kolejowo-drogowym w Radkowicach spotkać można było wspólne patrole funkcjonariuszy z kieleckiej drogówki, Straży Ochrony Kolei wraz z przedstawicielami Zakładu Linii Kolejowych w Kielcach. Akcja miała na celu uświadamianie uczestników ruchu drogowego, przy przejazdach kolejowych, jak tragiczne w skutkach mogą być popełniane przez nich wykroczenia w tym rejonie. Policjanci przypominali, że nie wolno wjeżdżać na tory jeżeli po drugiej stronie nie ma miejsca na nasz pojazd. Apelowali by nie przejeżdżać przez przejazd, gdy zapory są już opuszczane lub gdy ich podnoszone nie zostało jeszcze zakończone. Na akcję przygotowano specjalne ulotki oraz zapachy do samochodów.

Organizowanie tego typu działań ma przede wszystkim na względzie informowanie i przypominanie o stosowaniu się do znaków i sygnałów znajdujących się przy przejazdach kolejowych, przechodzeniu przez miejsca wyznaczone oraz apelowanie o rozważne zachowanie nie tylko kierujących ale również i pieszych.

 

Opr. TK

Źródło. KMP Kielce

  • Policjanci w trakcie działań
    Policjanci w trakcie działań
  • Policjanci w trakcie działań
    Policjanci w trakcie działań
  • Policjanci w trakcie działań
    Policjanci w trakcie działań
Powrót na górę strony