Zbliża się długi weekend

W najbliższych dniach pogada prawdopodobnie powróci do wakacyjnego trybu. Z pewnością wiele osób zdecyduje się skorzystać z czasu, który oferuje nam zbliżający się długi weekend. Podczas wyjazdów pamiętajmy o bezpieczeństwie. Trzeźwość, rozsądna prędkość i odpowiednie przygotowanie do podróży powinny być dewizą każdego kierującego.

Prognozy pogodowe na najbliższe dni są bardzo optymistyczne. Dużo słońca i wakacyjne temperatury, za którymi w ostatnich tygodniach tęsknili prawie wszyscy to obiecujący początek. Dodając do tego zbliżający się długi sierpniowy weekend, mamy idealny przepis na wspaniały wyjazd i wypoczynek. Jednak aby nie zepsuć takiej wakacyjnej „uczty” należy pamiętać o bezpieczeństwie.

By podróż była bezpieczna, należy zadbać o to już na etapie przygotowań do wyjazdu. Za kierownicę powinniśmy wsiadać wypoczęci i skoncentrowani. Przed ruszeniem w drogę sprawdźmy stan techniczny auta by uniknąć nieoczekiwanych komplikacji.

I najważniejsze – bez pośpiechu! Lepiej jest dojechać do celu z opóźnieniem, niż w ogóle do niego nie dotrzeć. Nadmierna prędkość stanowi jedną z głównych przyczyn wypadków. Miedzy innymi na tym aspekcie w najbliższych dniach będą koncentrować się policjanci. Dziś w całym województwie funkcjonariusze drogówki prowadzą działania Predkość. Na wszelkie inne przewinienia drogowe, czujni policjanci, strzegący bezpieczeństwa, również będą zwracać uwagę.

Opr. MŚ

Powrót na górę strony