Akcja Prędkość – podsumowanie

W piątek policjanci ruchu drogowego na terenie całego województwa bacznie przyglądali się prędkości z jaką przemieszczają się kierujący. W efekcie tych działań, funkcjonariusze odnotowali blisko 600 przypadków jej przekroczenia, wiele z nich miało miejsce w niebezpiecznych miejscach, takich jak okolice przejść dla pieszych.

Nadmierna prędkość nadal pozostaje jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. W wielu przypadkach, zachowanie tej dopuszczalnej może pozwolić na odpowiednią reakcję kierującego i zatrzymanie pojazdu, uniknięcie zderzenia, ominięcie przeszkody. Przekraczając prędkość zabieramy sobie czas na właściwą reakcję na sytuację na drodze, co ma niezwykle duży wpływ na bezpieczeństwo.

Świętokrzyscy policjanci często zwracają uwagę na ten aspekt ruchu drogowego. W piątek mundurowi prowadzili działania mające na celu studzenie zapędów kierujących i eliminowanie niebezpiecznych zachowań na naszych drogach. Efektami piątkowych działań są 582 odnotowane przypadki przekroczenia dopuszczalnej prędkości na terenie województwa. Zaznaczyć należy, że 369 interwencji miało miejsce w rejonach przejść dla pieszych. Nie trzeba tłumaczyć, że zbyt szybka jazda w takich miejscach jest – delikatnie mówiąc – bardzo lekkomyślna. W pięciu przypadkach piątkowych działań, w związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h, kontrole drogowe zakończyły się zatrzymaniem uprawnień kierowców na 3 miesiące.

Opr. MŚ

Powrót na górę strony