Krajowe działania „TELEFON”

Dzisiaj na terenie całego województwa, w godzinach od 06:00 do 22:00, prowadzone będą działania krajowe pod nazwą „Telefon”, polegające na ujawnianiu wykroczeń związanych z korzystaniem z telefonu podczas jazdy wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Głównym celem akcji jest podnoszenie zarówno wiedzy jak i świadomości wśród osób popełniających powyższe wykroczenie, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy, nie używając zestawu słuchawkowego jest jedną z możliwych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych. Rozmowa podczas kierowania pojazdem może powodować dekoncentrację i rozproszenie uwagi kierującego, któremu trudno będzie odpowiednio zareagować na zmianę sytuacji na drodze trzymając kierownicę tylko jedną ręką.

Świętokrzyscy policjanci przypominają kierującym, których np. praca wymaga stałego kontaktu telefonicznego, że na rynku dostępne są słuchawki Bluetooth, które tak jak zestaw głośnomówiący są prawnie dozwolone.

 

Opr. JŻ

Powrót na górę strony