Działania ,,PASY"- lipiec 2018

W piątek tj. 6 lipca br. od godziny 6.00 do godziny 22.00 na terenie województwa świętokrzyskiego będą prowadzone działania pn. „Pasy”. Mundurowi podczas pełnionej służby, będą zwracać szczególną uwagę na stosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa.

Policjanci będą kontrolować czy  podczas jazdy samochodem,   kierujący  i pasażerowie stosują się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzą również, czy dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych.

Przypominamy, że za łamanie przepisów dotyczących obowiązku zapinania pasów,  grozi mandat karny w wysokości 100 zł i 2 punkty karne, a dodatkowo mandat w takiej samej wysokości i 4 punkty karne może otrzymać kierowca za przewożący pasażera bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Pasażer może również zostać ukarany mandatem, za nie stosowanie się do obowiązku zapinania pasów podczas jazdy samochodem.

Za przewożenie dziecka poza fotelikiem ochronnym taryfikator przewiduje grzywnę w wysokości 150 zł i 6 punktów karnych.

Pamiętajmy, że jadąc samochodem zapinamy pasy dla bezpieczeństwa własnego i pasażerów, a nie w celu uniknięcia mandatu karnego.

 

Źródło:  KWP Kielce

Powrót na górę strony