Dzieci odwiedziły Świętokrzyski Garnizon - Profilaktyka - Policja Świętokrzyska

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci odwiedziły Świętokrzyski Garnizon

Uczniowie jednej z kieleckich szkół odwiedziły garnizon Świętokrzyskiej Policji. Dzięki prezentacjom sprzętu oraz specjalnym pokazom poznały jak trudna i odpowiedzialna jest praca policjanta oraz jak wiele różnorodnych działań jest przez nich prowadzonych.

Uczniowie jednej z kieleckich podstawówek spotkały się ze świętokrzyskimi policjantami, aby lepiej poznać tajniki ich służby.  Dzieci mogły zobaczyć jak pobiera się tzw. „odciski palców” oraz  jakie ślady można zabezpieczyć na miejscu przestępstwa. Obejrzały również pokaz tresury psów służbowych, które codziennie patrolują ulice miast naszego województwa. Uczniowie dowiedzieli się również jak uniknąć ataku agresywnego psa oraz jak ważne jest noszenie odblasków.

Na zakończenie uczestnicy tej niezwykłej wycieczki zobaczyli gdzie i w jaki sposób policjanci szkolą swoje umiejętności strzeleckie. Dzięki instruktorom wyszkolenia strzeleckiego mogli dowiedzieć się, jakiej broni używają policjanci oraz kiedy i w jakich warunkach mogą  jej użyć.

Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali elementy odblaskowe i materiały profilaktyczno-edukacyjne.

Opr. MSB

Źródło: KWP w Kielcach