Dzielili się opłatkiem dobroci - Profilaktyka - Policja Świętokrzyska

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielili się opłatkiem dobroci

Tradycyjnie, jak co roku spotkanie wigilijno-noworoczne dla osób niepełnosprawnych w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach zgromadziło dzieci, młodzież i dorosłych z Kielc i woj. świętokrzyskiego. Wzięli w nim udział m.in. Biskup Marian Florczyk, parlamentarzyści przedstawiciele Rady Miasta Kielce, Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz zaprzyjaźnionych instytucji.

W czasie wyjątkowego wydarzenia nie zabrakło ciepłych  życzeń świąteczno-noworocznych i podziękowań rodzicom  oraz  opiekunom osób specjalnej troski  na których spoczywa ogromny wysiłek i poświęcenie.

Okolicznościowy koncert o tematyce bożenarodzeniowej  przygotował Zespół Inscenizacji  Tanecznych „Uśmiech”. Tradycyjnie, wieczerza rozpoczęła się występami artystycznymi o tematyce bożenarodzeniowej, w których główną rolę odegrał Zespół Inscenizacji Tanecznej „Uśmiech”. Młodzi, uzdolnieni wykonawcy zaśpiewali popularne kolędy i pastorałki polskie za  które dostali gromkie brawa.   Wspólnie z funkcjonariuszami  wyśpiewano także „Kolędę od policjantów”.

Oprócz przejmujących życzeń, wigilijnego opłatka nie zabrakło poruszających serca emocji, a nawet łez radości. Pod koniec uroczystości policjanci  rozdali  wszystkim przybyłym odblaski i drobne upominki.

Opr. AZB

Źródło: KWP w Kielcach