Otwarte serca dla bezpieczeństwa w Sędku - Profilaktyka - Policja Świętokrzyska

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

Otwarte serca dla bezpieczeństwa w Sędku

Świętokrzyscy policjanci odwiedzili seniorów w siedzibie Ośrodka Twórczości Ludowej w Sędku gm. Łagów, gdzie poruszali zagadnienia związane z unikaniem zagrożeń związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Spotkanie rozpoczęto projekcją spotów społecznych oraz zaprezentowano w formie multimedialnej ryzykowne sytuacje na drogach, omówiono najczęstsze przyczyny wypadków z udziałem pieszych i wskazywano na potrzebę noszenie elementów odblaskowych.

Korzystając z licznego grona seniorów podinsp. Monika Wierzbicka z Wydziału Prewencji KWP w Kielcach przestrzegała  przed zagrożeniami związanymi z wyłudzeniami i kradzieżami. Mając na uwadze niesienie idei udzielania pierwszej pomocy wśród jak najszerszej rzeszy ludzi, sierż. Ewelina Fortuna z KWP w Kielcach omówiła i przeprowadziła pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Na zakończenie policjanci przekazali również szczegółowe informacje na temat Krajowej Mapy Zagrożeń oraz aplikacji ,,Moja komenda“. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od wójta gminy Łagów elementy odblaskowe.

Opr. EF

Źródło: KWP w Kielcach