Poszukiwani

Poszukujemy oszusta

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku- Kamiennej poszukują mężczyzny, który 2 marca bieżącego roku oszukał 81-letnią mieszkankę miasta metodą na tzw. „policjanta”. Pokrzywdzona kobieta przekazała nieznanemu mężczyźnie około 10 tys. złotych.

Mimo ciągłych ostrzeżeń i apeli w dalszym ciągu zdarzają się przypadki oszustw na „wnuczka” lub „policjanta” popełniane na szkodę osób starszych.

2 marca 2016 roku do 81-letniej mieszkanki Skarżyska-Kamiennej zadzwonił mężczyzna, który przedstawiając się za policjanta oświadczył, że jej syn uczestniczył w wypadku drogowym i potrzebuje pieniędzy. Oszust przekazał telefon swojemu wspólnikowi, który podszywając się za syna kobiety potwierdził zdarzenie i prosił rzekomą matkę o pomoc finansową. Kobieta przeświadczona o prawdziwości tej historii przekazała pieniądze w kwocie około 10 tyś złotych nieznanemu mężczyźnie, który przyszedł do jej mieszkania.

W związku z tym zdarzeniem sporządzony został portret pamięciowy oszusta. To mężczyzna w wieku około 20 lat, szczupłej budowy ciała. Wzrost 165-170 cm. Twarz trójkątna, oczy ciemne. Cecha  charakterystyczna - grzbiet nosa prawdopodobnie po złamaniu. W chwili zdarzenia ubrany był w beżową kurtkę z kapturem oraz jasnobeżowe spodnie.

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę widocznego na portrecie pamięciowym lub posiadają wiedzę na temat tego zdarzenia, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Skarżysku- Kamiennej na numer 041 3951205, 041 3951333 lub 997.

  • pszukiwany
Powrót na górę strony