Ostrowiecki policjant z odznaczeniem „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia”

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim został wyróżniony złotą odznaką „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia”. Policjant został w ten sposób odznaczony za wybitne zasługi na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywną działalność w ruchu honorowego krwiodawstwa.

O tym, jak dużą rolę odgrywa krew w życiu każdego z nas, wiedzą wszyscy. Nie każdy jednak ma świadomość, że wciąż jej brakuje. Dlatego policjanci chętnie włączają się w akcje promujące oddawanie krwi i sami są jej honorowymi dawcami. Codziennie w całym kraju policjanci są wzywani do wypadków drogowych. To właśnie dla osób rannych m.in. w takich zdarzeniach potrzebna jest krew, której nie można w żaden sposób wyprodukować. Oddając honorowo krew, można uratować życie nie tylko osób poszkodowanych w zdarzeniach drogowych, ale również osób, które oczekują w szpitalach na planowe zabiegi i operacje.

Doskonale o tym wie, policjant pionu kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, który od 1999 roku oddaje krew. W sumie stróż prawa ofiarował ponad 18 litrów, tego najcenniejszego daru jaki można dać drugiemu człowiekowi. Funkcjonariusz postawą nie tylko policjanta ale przede wszystkim Honorowego Krwiodawcy udowadnia, że ludzkie życie i zdrowie jest dla niego wartością najwyższą, a niesienie pomocy ma we krwi. Dlatego tez został on wyróżniony odznaką „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia.” To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane jest honorowym dawcom krwi w uznaniu za wybitne zasługi na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznaczony funkcjonariusz szczerze zachęca innych do czynienia tego samego.

Przypomnijmy powyższą odznakę mogą otrzymać osoby, które m.in. oddały co najmniej 18 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

Naszemu koledze serdecznie gratulujemy tak wyjątkowego wyróżnienia  oraz dziękujemy, że wspiera honorowe krwiodawstwo i dzieli się z potrzebującymi tym bezcennym darem.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

  • odznaka
Powrót na górę strony