Pomagamy, chronimy i …. oddajemy krew - Klub 23 - Policja Świętokrzyska

Pomagamy, chronimy i …. oddajemy krew

Na co dzień służba w różnych pionach, a w między czasie bezinteresowna pomoc i chęć dzielenia się z innymi, po przez oddanie krwi. W trudnych chwilach i sytuacjach wymagających pomocy i ludzkiej życzliwości dzielimy się tym czego nie można wyprodukować, oddajemy krew której tak brakuje do ratowania życia i zdrowia.

Mundurowi nie tylko na co dzień podczas pełnienia służb dbają o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców ale także można na nich liczyć w ramach wspierania zasobów krwi w bazie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Z racji panującej pandemii koronawirusa oraz braku możliwości przeprowadzenia zbiórki krwi w sposób zorganizowany, mundurowi indywidualnie zgłaszają się do oddziałów terenowych stacji krwiodawstwa aby oddać krew. W taki właśnie sposób policjanci odpowiadają na apel o braku krwi dla potrzebujących. Funkcjonariusze oddają krew z chęci niesienia pomocy innym ale i dla własnej satysfakcji oraz poczucia, że robią to w słusznej sprawie.

Mundurowi zachęcają do oddawania krwi, która jest darem bezcennym. Każdy może pomóc uratować zdrowie a nawet ludzkie życie.

 

Opr. MB

Źródło: KWP w Kielcach

  • W trakcie akcji
  • w trakcie akcji