,,100 litrów krwi na 100 lecie Policji’’ - możemy być z Nich dumni

14 lutego bieżącego roku Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. Paweł Dzierżak zainaugurował akcję honorowych dawców krwi zrzeszonych w Klubie HDK 23 Świętokrzyska Policja pod hasłem ,,100 litrów krwi na 100 lecie Policji’’.

Świętokrzyscy policjanci oraz pracownicy cywilni zrzeszeni w klubie HDK 23 Świętokrzyska Policja, po raz kolejny  nie zawiedli, często odpowiadając na apele dotyczące braków krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Klubowicze starali się wspierać nie tylko akcje zorganizowane, ale również często oddawali krew indywidualnie. Policjanci oddają krew z chęci niesienia pomocy innym ale i dla własnej satysfakcji oraz poczucia, że robią to w słusznej sprawie. Pod koniec ubiegłego tygodnia dotarła do nas informacja, że klubowicze mogą być dumni z kolejnego sukcesu jakim jest zakończenie akcji ,,100 litrów krwi na 100 lecie Policji’’. Właśnie w taki sposób członkowie Klubu HDK 23 Świętokrzyska Policja uczcili 100 lecie istnienia Policji Państwowej.

Należy podkreślić, że zakończenie akcji nie kończy działań pomocowych klubowiczów dla osób potrzebujących.  Policjanci oraz pracownicy cywilni nadal będą wspierać osoby potrzebujące, będą oddawać honorowo krew pomagając w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego.  

Pamiętajmy, że krwi nie da się wyprodukować, tym cennym darem możemy się podzielić. Wystarczy udać się do najbliższej stacji krwiodawstwa i oddać krew. Zachęcamy do promowania honorowego krwiodawstwa.

Wszystkim osobom zrzeszonym w Klubie HDK 23 Świętokrzyska Policja serdecznie dziękujemy za wsparcie i bezinteresowną pomoc.  

 

Opr. MB     

  • zdjęcie pogladowe