Nie rozlewaj krwi na drodze… - Klub 23 - Policja Świętokrzyska

Nie rozlewaj krwi na drodze…

Kilkudziesięciu świętokrzyskich policjantów po raz kolejny z chęcią przystąpiło do akcji oddawania krwi. Pokazuje to, że nie tylko na co dzień podczas pełnienia służby dbają oni o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców, ale także reagują na stałe apele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach i oddają ten cenny dar jakim jest krew.

Z uwagi na ciągłą niewystarczającą ilość niezastępowalnego leku, jakim jest krew, dziś policjanci włączyli się do akcji honorowego jej oddawania. Odbyła się ona na placu apelowym kieleckiego Oddziału Prewencji Policji, gdzie po raz pierwszy w tym roku pojawił się ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

Nie zawiedli policjanci, którzy wiedząc, że ich krew może komuś uratować życie, licznie stawili się w punkcie poboru tego cennego daru. Akcja ta to wspólna inicjatywa policjantów ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach i radia Fama. Nikt inny jak policjanci podczas codziennej służby nie spotykają się tak często z sytuacjami, w których życie ludzkie jest zagrożone, gdzie liczy się każda minuta, by uratować życie i zdrowie osób poszkodowanych. Dlatego właśnie w dzień Św. Walentego świętokrzyscy policjanci postanowili oddać swoją krew w mobilnej stacji krwiodawstwa na rzecz osób, które najbardziej jej potrzebują.

Poprzez propagowanie takich akcji, które cyklicznie odbywają się na terenie kieleckiej jednostki, policjanci chcą zachęcić ludzi, aby oddawali krew, która przecież jest bezcennym prezentem, dla osób, które najbardziej jej potrzebują. Każdy z nas powinien mieć świadomość tego, że los bywa przewrotny i nie wiemy, kiedy to my bądź nasi bliscy będziemy potrzebować takiego „prezentu” jaki dziś podarowali świętokrzyscy policjanci tym najbardziej potrzebującym. Pamiętajmy, że oddawanie krwi nic nie kosztuje, a może uratować czyjeś życie, więc nie bójmy się pomagać.

zobacz zdjęcia

Opr. MPK

Źródło: KMP w Kielcach