Dla ratowania życia - Klub 23 - Policja Świętokrzyska

Dla ratowania życia

Świętokrzyscy policjanci po raz kolejny z chęcią przystąpili do akcji oddawania krwi. Pokazuje to, że nie tylko na co dzień podczas pełnienia służb dbają oni o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców ale także można na nich liczyć, kiedy trzeba dać z siebie coś więcej…i to dosłownie.

Ambulans na placu apelowym kieleckiego Oddziału Prewencji Policji pojawił się już po raz trzeci w tym roku. Jednak i tym razem nie zawiedli policjanci, którzy wiedząc, że ich krew może komuś uratować życie, licznie stawili się w punkcie poboru tego cennego daru.

Jest to przykład na to, że można na nich liczyć nie tylko w sytuacjach kiedy widzą na własne oczy niebezpieczeństwo zagrażające czyjemuś zdrowiu lub życiu. Nie są oni także obojętni na stałe apele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Mundurowi oddają krew z chęci niesienia pomocy. Poczucie, że można dzięki temu uratować komuś życie jest największą satysfakcją.

Policjanci zapowiadają, że takie akcje organizowane będą cyklicznie. Następną odbędzie się w wakacje a termin jest nie przypadkowy z uwagi na fakt, iż w tym okresie zasoby potrzebnej do ratowania życia krwi kurczą się do minimum. 

Opr. MB

Źródło: KWP w Kielcach