Oddali krew dla potrzebujących - Klub 23 - Policja Świętokrzyska

Oddali krew dla potrzebujących

Buscy policjanci odpowiedzieli na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, dotyczący braków cennego leku jakim jest krew. Dzisiaj wzięli udział w zorganizowanej akcji honorowego jej oddawania. Czekolady, które mundurowi otrzymali za oddaną krew przekazali dzieciom z oddziału dziecięcego buskiego szpitala.

W okresie letniego wypoczynku, co roku drastycznie spada liczba czynnych krwiodawców, co skutkuje dużym niedoborem tego cennego daru potrzebnego dla ratowania życia i zdrowia pacjentów w świętokrzyskich szpitalach. Z apelem o oddawanie krwi wystąpili pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Na prośbę zareagowali policjanci z buskiej komendy.

Dzisiaj przed południem na parkingu przy szpitalu w Busku–Zdroju, pojawili się policjanci chętni do honorowego oddawania krwi. W akcji wzięli udział funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Busku–Zdroju oraz Komisariatu Policji w Stopnicy. Zebrana krew zostanie przekazana do osobom najbardziej potrzebującym np. poszkodowanym w różnego rodzaju wypadkach. Policjanci po oddaniu krwi podjęli decyzję, że czekolady które otrzymali w ramach oddanej krwi przekażą dla małych pacjentów leczonych na oddziale dziecięcym buskiego szpitala. Słodycze trafiły na ręce pielęgniarki oddziałowej.  

 

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

   

  • W trakcie akcji
  • W trakcie akcji
  • W trakcie akcji