Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał Olimpiady „Bezpieczeństwo na 5”

Data publikacji 20.11.2015

Zespół Szkół w Sadowie wygrał tegoroczną IX edycję OLIMPIADY DLA KLAS V SZKÓŁ PODSTAWOWYCH pn. „Bezpieczeństwo na 5”. Dziś wszyscy zwycięzcy powiatowych eliminacji spotkali się na terenie Targów Kielce. Ponad 300 uczniów rywalizowało o miano najlepszych prezentując zarówno swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa, jak również umiejętności m.in. w zakresie jazdy na rowerze.

Olimpiada rozpoczęła się o godzinie 10. W zmaganiach wzięły udział trzyosobowe drużyny pięcioklasistów reprezentujące powiaty naszego województwa oraz Kielce. 

Zapraszamy do Galerii Zdjęć

Zawody rozegrano w różnych konkurencjach. Odbył się test wiedzy ogólnej z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz test dotyczący bezpieczeństwa podczas wykonywania prac w gospodarstwie rolnym. Zawodnicy mieli do pokonania tor przeszkód na rowerze oraz musieli odnaleźć różne przedmioty w zadymionym pomieszczeniu w specjalnie przygotowanych maskach. Wszystkie drużyny wykazały się również swoimi praktycznymi umiejętnościami  związanymi z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. W trakcie rozgrywanych konkurencji oceniano także prace plastyczne przygotowane wcześniej przez uczniów. Ponadto wyłoniono najlepiej przygotowaną grupę kibiców szkolnych.

Zwycięzcy konkursów:

I miejsce – Zespół Szkół w Sadowie

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Młodzawach

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 we Włoszczowie

Najlepsze grupy kibiców:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Jędrzejowie

II miejsce – Zespół Placówek Oświatowych w Pomykowie

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Staszowie

Olimpiadzie towarzyszyły występy artystyczne zawodniczek klubu Black&White z Ostrowca Świętokrzyskiego, pokaz mody odblaskowej oraz tresury psów służbowych Policji. Z dużym entuzjazmem wśród uczestników spotkała się wizyta piłkarzy ręcznych Vive Tauron Kielce, którzy z chęcią zaangażowali się w promowanie bezpieczeństwa w naszym regionie wśród dzieci.

Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach. W przeprowadzenie zarówno dzisiejszego konkursu, jak i tych, które miały miejsce w powiatach zaangażowana była również Straż Pożarna, AutomobilKlub Kielecki, Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, Kuratorium Oświaty, Straż Graniczna, Izba Celna Oddział w Kielcach, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Jednostka Wojskowa w Kielcach, Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Kielcach, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Targi Kielce.

 

Opr. MT

Źródło: KWP w Kielcach

Powrót na górę strony