Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali złodzieja, który włamał się do kilkunastu samochodów

Data publikacji 04.11.2015

Włoszczowscy policjanci zatrzymali 28–letniego mężczyznę podejrzanego o liczne włamania do samochodów i kradzież znajdującego się w nich mienia. Łupem złodzieja padały m.in. radia samochodowe, elektronarzędzia, dokumenty i skrzynki narzędziowe. Do włamań dochodziło nie tylko na terenie powiatu włoszczowskiego, ale również kieleckiego, jędrzejowskiego i radomszczańskiego.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie zajmujący się sprawą włamań do samochodów na terenie powiatu włoszczowskiego zatrzymali 28 – latka, którego podejrzewali, że jest odpowiedzialny za te czyny. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna dokonał 4 włamań na terenie powiatu włoszczowskiego oraz 8 na terenie powiatów kieleckiego, jędrzejowskiego i radomszczańskiego. Funkcjonariusze przypuszczają, że ma on na swoim koncie jeszcze więcej podobnych przestępstw.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, złodziej upodobał sobie jedną markę samochodów i tylko do takich się włamywał. Jego łupem padały m.in. radia samochodowe, elektronarzędzia, dokumenty, skrzynki narzędziowe, a także głośniki. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty, niektóre z nich mężczyzna zdążył już sprzedać do jednego z lombardów w Kielcach.

Obecnie zatrzymany 28-latek usłyszał 12 zarzutów związanych z włamaniami do samochodów. Niewykluczone jednak, że będzie ich więcej, gdyż mundurowi podejrzewają, że mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze inne podobne przestępstwa.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

 

Opr: K.B.

Źródło: KPP we Włoszczowie

  • zabezpieczone rzeczy

Film zabezpieczone rzeczy


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik zabezpieczone rzeczy (format flv - rozmiar 12.39 MB)

Powrót na górę strony