Wzorowa postawa obywatelska - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wzorowa postawa obywatelska

Data publikacji 04.11.2015

Dzięki wzorowej postawie pracowników stacji benzynowej ujęty został nietrzeźwy kierujący pojazdem marki Volkswagen Polo. Jak się okazało 46-letni kierowca miał około 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia, co najmniej 3 –letni zakaz prowadzenia pojazdów i 5000 złotych zadośćuczynienia.

Do zdarzenia doszło dzisiaj nad ranem na jednej ze stacji benzynowych na terenie Starachowic. Przed budynek podjechał pojazd marki Volkswagen Polo, którego kierujący zaczął trąbić. Do samochodu podszedł ochroniarz, który w rozmowie z kierowcą wyczuł od  niego silną woń alkoholu. Następnie wyciągnął mężczyznę z pojazdu uniemożliwiając mu dalszą jazdę. W tym czasie pracownica stacji wyjęła kluczyki ze stacyjki i poinformowała policjantów. Przybyli na miejsce stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości 46-letniego kierującego i okazało się, że miał on około 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Dzięki wzorowej postawie świadków, którzy bez wahania podjęli działania uniemożliwiające pijanemu kierowcy dalszą jazdę, być może udało się uniknąć tragedii na drodze. Sprawca zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej i wkrótce odpowie za swe czyny przed sądem. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia, co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów i 5000 złotych zadośćuczynienia. 

Opr: MK

Źródło: KPP w Starachowicach