Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wandal grafficiarz zatrzymany

Data publikacji 27.10.2015

Policjanci z II Komisariatu Policji w Kielcach wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zatrzymali 21-letniego kielczanina podejrzanego o serię grafficiarskich dewastacji obiektów na terenie Kielc. Zatrzymany niszczył elewację budynków, mostów wiaduktów oraz wiaty przystankowe.

Kieleccy policjanci rozpracowywali od pewnego czasu sprawę serii przypadków dewastacji ścian budynków, wiaduktów, mostów oraz wiat przystankowych. Po skrupulatnej analizie zebranych materiałów, mundurowi zatrzymali 21-letniego mieszkańca jednego z kieleckich osiedli, podejrzanego o nielegalny grafficiarski proceder. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zatrzymany ma na koncie 32 przypadki graficiarskich napisów. 21-latek malował głównie napisy o treści ,,KEZOL’’ i 3MV’’. Straty finansowe jakie poczynił działając na terenie miasta od lutego do października to kwota blisko 20000 złotych. W trakcie czynności mężczyzna wyjaśnił policjantom, że jego niestosowne zachowanie było podyktowane adrenaliną, którą wyzwalało malowanie napisów po obiektach i świadomość, że zostanie zatrzymany.  Za dnia mężczyzna projektował swoje graffiti w skoroszycie a nocą przelewał swój pomysł na ściany obiektów.  

Policjanci ustalają ile przypadków wandalizmu autorstwa  grafficiarza, zaistniało jeszcze na terenie miasta. Za swoje nieprzemyślane zachowanie 21-latek odpowie przed sądem. Za ten czyn ustawodawca przewidział karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. MB

Źródło:  KMP w Kielcach

  • Zabezpieczone artykuły malarskie
  • Zniszczona elewacja
  • Zniszczona elewacja
Powrót na górę strony