Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Hiszpański temperament na polskich drogach

Data publikacji 16.10.2015

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali do kontroli 54 –letniego rezydenta Hiszpanii, który jest obywatelem Niemiec. Mężczyzna poruszając się wypożyczonym samochodem przekroczył dozwoloną prędkość oraz miał blisko promil alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu grozi nawet 3 letni zakaz kierowania samochodami oraz kara wysokiej grzywny.

Wczoraj popołudniu na ulicy Krakowskiej w Kielcach funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego peugeota, który poruszał się z nadmierna prędkością. W miejscu gdzie obowiązuję odgraniczenie prędkości do 70 km/h jechał o 45 km/h za szybko. Za kierownicą samochodu siedział 54 –letni rezydent Hiszpanii, będący jednocześnie obywatelem Niemiec. W trakcie przeprowadzonych czynności okazało się, iż nadmierna prędkość to nie jedyne przewinienie, którego się dopuścił kontrolowany mężczyzna. Przeprowadzone badanie na stan trzeźwości wykazało blisko pół promila alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna tłumaczył, że do Polski przyjechał tylko na chwilę w sprawach biznesowych i nie wiedział o przepisach prawa, które zabraniają kierowania pojazdem, w takim stanie. Ostatecznie 54 -latek trafił do policyjnego aresztu.   

Za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu grozi nawet 3 letni zakaz kierowania samochodami oraz kara wysokiej grzywny.

 

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach            

Powrót na górę strony