Odpowie za rozbój, kradzieże z włamaniem i niszczenie mienia na terenie Stąporkowa
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali 33-letniego mieszkańca Skarżyska-Kamiennej, który podejrzany jest o dokonanie rozboju na 29-latce, a także szeregu kradzieży z włamaniem oraz uszkodzeń mienia, do których doszło w ostatnim czasie na terenie ogródków działkowych w Stąporkowie. Wczoraj decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.
Zdarzenie swój początek miało we wtorek, kiedy to dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Końskich otrzymał zgłoszenie od 29-letniej kobiety, że została ona zaatakowana w rejonie dworca PKP w Stąporkowie przez mężczyznę, który następnie ukradł jej telefon, wraz z dowodem osobistym i zakupami. W toku czynności funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stąporkowie w rejonie miejsca zdarzenia zauważyli mężczyznę pasującego rysopisem do sprawcy rozboju. Okazał się nim 33-letni mieszkanie Skarżyska-Kamiennej. Zatrzymany mężczyzna posiadał przy sobie skradzione mienie, a ponadto zarzuconego czynu dopuścił się działając w warunkach recydywy. Nie był koniec problemów z prawem 33-latka. W wyniku skrupulatnych czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy ze Stąporkowa ustalono, że 33-latek w ostatnim czasie dokonał dwóch kradzieży z włamaniem do domków letniskowych na terenie ogródków działkowych w Stąporkowie oraz na tym terenie uszkodził budynek ogrodowej altany. Wczoraj na wniosek Prokuratury Rejonowej w Końskich mężczyzna został doprowadzony do sądu, który postanowił o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że 29-letnia zgłaszająca była poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności za oszustwo. Kobieta również została zatrzymana.
Opr.MP
Źródło: KPP w Końskich