Aktualności

Czuwaliśmy nad bezpieczeństwem podczas świąt – podsumowanie

Data publikacji 07.04.2026

Każdego dnia w trakcie Świąt Wielkanocnych na świętokrzyskie drogi wyjeżdżało średnio około 150 funkcjonariuszy drogówki. Mundurowi ruszali do służby po to, by dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, jak również wszystkich odwiedzających nasz region. Obsługa zdarzeń drogowych, czuwanie nad odpowiednią prędkością i kontrolowanie trzeźwości to tylko wybrane z wielu zadań, jakie wypełniali policjanci.

Za nami przedłożony świąteczny weekend, w trakcie którego każdego dnia nad bezpieczeństwem czuwało średnio 150 policjantów drogówki. Pracy, jak zawsze było dużo. Pogoda zachęcała do licznych wyjazdów, zatem znalazło to odzwierciedlenie w natężeniu ruchu. Od piątku, aż do świątecznego poniedziałku na naszych drogach odnotowaliśmy 7 wypadków drogowych, w których rannych zostało 13 osoby. Jedno ze zdarzeń niestety zakończyło się tragicznie i osoba poniosła śmierć. Odnotowaliśmy 112 kolizji  i wyeliminowaliśmy  z ruchu 45 kierujących po alkoholu. Policjanci bacznie pilnowali stosowania się kierujących do ograniczeń prędkości, w efekcie czego zatrzymanych został 17 praw jazdy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym.   

Opr. AM

Źródło: KWP w Kielcach

Powrót na górę strony