Aktualności

Szybka reakcja dyżurnych z Jędrzejowa uratowała mężczyznę

Data publikacji 05.08.2025

W poniedziałkowe popołudnie funkcjonariusze z Jędrzejowa udowodnili, że policyjne motto „Pomagamy i chronimy” to nie tylko słowa. Mundurowi pomogli 89-letniemu mężczyźnie, który zasłabł przed budynkiem komendy. Funkcjonariusze szybko i skutecznie udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali załodze karetki pogotowia.

Dzięki czujności funkcjonariuszy służby dyżurnej Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie nie doszło do tragedii. Wczoraj po południu na monitoringu w rejonie wejścia do komendy zauważyli starszego mężczyznę, który osunął się na schody, prowadzące do budynku. Pomocnik dyżurnego natychmiast wyszedł do niego, pomógł mu wstać, wejść do środka i usiąść w bezpiecznym miejscu. Jak się okazało, nagłe osłabienie 89-latka spowodowane było gwałtownym spadkiem poziomu cukru we krwi. Mundurowi udzielili mu pomocy i ustabilizowali jego stan, dzięki czemu nabrał sił. Dzięki szybkiej reakcji policjantów i udzieleniu pierwszej pomocy, mężczyzna trafił pod opiekę medyków, a następnie do szpitala.

To przykład profesjonalizmu i empatii funkcjonariuszy, którzy nie tylko dbają o bezpieczeństwo obywateli, ale także potrafią skutecznie reagować w nagłych sytuacjach.

Opr. AR
Źródło: KPP w Jędrzejowie

Film TJE.mp4

Pobierz plik TJE.mp4 (format mp4 - rozmiar 22.41 MB)

Powrót na górę strony