Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

MSPO 2015 z policyjnymi akcentami

Data publikacji 01.09.2015

Dziś kieleckim ośrodku wystawienniczym rozpoczął się XXIII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. W oficjalnym otwarciu wystawy najnowszych zdobyczy technologii w służbie obronności uczestniczył m.in. Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak, Minister Obrony Królestwa Norwegii Ine Eriksen Søreid, Dyrektor Biura Logistyki Komendy Głównej Policji insp. Waldemar Wódkowski, Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. dr Rafał Kochańczyk wraz z zastępcą insp. Zbigniewem Kotarskim oraz Dyrektor Biura Finansów KGP Sylwią Mikos.

Dziś w Targach Kielce odbyła się uroczystość otwarcia wystawy, która zakończy się dopiero pod koniec tygodnia. Jest to jedyna tego typu impreza, która co roku przyciąga do naszego miasta kilkanaście tysięcy osób nie tylko z kraju, ale także z zagranicy. 

Dlatego warto podkreślić, że MSPO to nie tylko wystawa ale także szereg działań świętokrzyskich funkcjonariuszy w celu zapewnienia bezpieczeństwa przebiegu jej trwania oraz płynności ruchu na pobliskich ulicach. Mundurowi zabezpieczają skrzyżowania dróg, a także inne miejsca, tak aby nie doszło do żadnych zdarzeń drogowych.

Jak zapowiadają organizatorzy, tegoroczna edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego przejdzie do historii za sprawą rekordowej liczby wystawców reprezentujących największe koncerny zbrojeniowe z całego świata.

Wystawie towarzyszy szereg tematycznych konferencji, spotkań i seminariów. Zainteresowani mogą zobaczyć między innymi najnowocześniejszy sprzęt łączności, systemy IT,  ratownictwa medycznego, a także obrony przez bronią  masowego rażenia dla Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej oraz Obrony Cywilnej Kraju.

Dodatkowo, w trakcie trwania salonu odbędzie się niezwykle widowiskowy pokaz tresury psów służbowych w Policji, które to specjalnie na ten dzień przyjadą z różnych miejsc z terenu naszego województwa. Pokaz zaplanowany jest w czwartek na godzinę 12.00, na terenie zewnętrznym targów przy hali A. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia i przyjrzenia się pracy policyjnych psów służbowych oraz ich przewodników.

Na zakończenie targów, podczas zaplanowanej na piątek uroczystości wśród różnych  wyróżnień przewidziano również wręczenie Nagrody Komendanta Głównego Policji.

Opr. MT
Źródło: KWP w Kielcach

  • MSPO 2015 - otwarcie
  • MSPO 2015 - otwarcie
  • MSPO 2015 - otwarcie
  • MSPO 2015 - otwarcie
  • MSPO 2015 - otwarcie
  • MSPO 2015 - otwarcie
Powrót na górę strony