Nie płacił VAT-u… - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie płacił VAT-u…

Data publikacji 21.08.2015

Wczoraj rano policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali 41 –letniego mieszkańca powiatu koneckiego. Mężczyzna podając się za przedstawiciela firmy, z którą nie miał nic wspólnego, czternastokrotnie kupił materiały budowlane, gdzie później nie płacił podatku VAT. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu nawet kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się w połowie ubiegłego roku. Mężczyzna podający się za przedstawiciela pewnej firmy kupował materiały budowlane, za które płacił sprzedającemu. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, iż rzekomy przedstawiciel nie dokonał czynu niezgodnego z prawem. Jednakże zgodnie z obowiązującymi przepisami kupujący wspomniany towar zobligowany jest do opłacenia podatku VAT.

Dzięki wnikliwej i drobiazgowej pracy policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach fałszywy przedstawiciel został zatrzymany. Okazał się nim 41 –letni mieszkaniec powiatu koneckiego. Funkcjonariusze w trakcie podjętych czynności w domu mężczyzny zabezpieczyli faktury, które otrzymywał w chwili finalizowania transakcji.

41-latek czternastokrotnie dokonał zakupu materiałów budowlanych, za który nie została uiszczona opłata podatku VAT. Policjanci wstępnie oszacowali uszczuplenie skarbu państwa na kwotę blisko 12 500 złotych. Teraz śledczy dokładnie sprawdzą czy mieszkaniec powiatu koneckiego nie ma sumieniu więcej tego typu działań niezgodnych z prawem.  Mężczyźnie grozi, nawet 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach

  • zatrzymany
  • zatrzymany

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.95 MB)