Po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 17.08.2015

Policjant z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, będąc wczoraj wieczorem w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego mężczyznę prowadzącego samochód. Jak się okazało, miał on prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Uwagę policjanta, który tuż po godzinie 19 jechał swoim samochodem Al. Solidarności, zwrócił przede wszystkim sposób poruszania się pojazdu marki VW Golf. Przypuszczał on, że jego kierowca może być nietrzeźwy. Funkcjonariusz postanowił zatrzymać auto, ponieważ prowadząca je osoba stwarzała zagrożenie życia i zdrowia nie tylko swojego, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Zaraz po tym fakcie, policjant wezwał na miejsce patrol kieleckiej drogówki.

Pojazd prowadzony był przez mężczyznę, który bardzo szybko przyznał się do spożywania alkoholu. Tłumaczył również, że jest już bardzo blisko domu i chciałby do niego dojechać. Jak się okazało, to jego „tuż za rogiem” było zdecydowanie dalej, ponieważ do swojego miejsca zamieszkania miał jeszcze ponad 7 kilometrów. Na dodatek, w pojeździe którym jechał miał jeszcze alkohol w postaci piwa.

Gdy na miejsce przyjechali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach okazało się, że 52–latek miał w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu. Za czyn, którego się dopuścił mężczyzna straci prawo jazdy na wiele lat. Grozi mu także kara wysokiej grzywny oraz do dwóch lat pozbawienia wolności.

Opr. MT

Źródło: KWP w Kielcach