Aktualności

„Alkohol i narkotyki” – podsumowanie działań buskich policjantów

Data publikacji 08.07.2024

Od godziny 6 w sobotę do godziny 6 w niedzielę, na drogach powiatu buskiego prowadzone były działania pod nazwą „Alkoholi i narkotyki”. Mundurowi podczas kontroli drogowych sprawdzili trzeźwość blisko tysiąca kierujących, wyeliminowali z ruchu drogowego 4 użytkowników będących na „podwójnym gazie”.

W czasie trwania akcji, kierujący mogli spodziewać się zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego na drogach powiatu buskiego. Policjanci sprawdzili trzeźwość 991 kierujących. Mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego 4 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd „na podwójnym gazie”. Było to 2 kierujących pojazdami mechanicznymi, którzy znajdowali się w stanie nietrzeźwości oraz 2 nietrzeźwych rowerzystów.

Po godz. 9 w sobotę, w podbuskiej miejscowości policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford, za kierownicą którego siedział 52-latek. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że w jego organizmie było prawie 0,8 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami.

Tego samego dnia, kilkanaście minut przed godziną 16 policjanci z buskiej komendy prowadzili interwencję na jednej ze stacji paliw w gminie Busko – Zdrój. W pewnym momencie pod dystrybutor podjechał osobowy volkswagen, za kierownicą którego siedziała kobieta. Kiedy zauważyła mundurowych zrobiła się nerwowa. W jej kierunku z pytaniem, co się dzieje ruszył jeden z funkcjonariuszy. Wtedy kierująca volkswagenem wyjechała ze stacji. W ślad za nią ruszył policyjny patrol. Funkcjonariusze użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydając tym samym polecenie do zatrzymania auta. Kobieta nie reagowała, uciekała przed policjantami. Po kilku minutach niemiecki pojazd zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w skarpę. Za kierownicą siedziała nietrzeźwa 36-latka. Badanie w celu ustalenia stanu trzeźwości wykazało, że miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w bazach danych wyszło na jaw, że mieszkanka gminy Busko – Zdrój nie posiadała uprawnień do kierowania. Za uszkodzenia powstałe w aucie, stróże prawa zatrzymali dowód rejestracyjny. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu.

Apelujemy do osób o zdecydowana reakcję, gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

  • Miejsce zdarzenia drogowego
  • Miejsce zdarzenia drogowego
Powrót na górę strony