Aktualności

Zapraszamy na Święto Policji garnizonu świętokrzyskiego

Data publikacji 02.07.2024

Tegoroczne wojewódzkie obchody Święta Policji odbędą się 16 lipca. Zapraszamy wszystkich do Opatowa, uroczystość rozpocznie się już o godzinie 10:00. Po zakończeniu części ceremonialnej na Rynku odbędzie się festyn rodzinny z wieloma atrakcjami, podczas którego będzie można także oddać krew m.in. dla osób potrzebujących tego cennego daru.

Tegoroczne uroczystości rozpoczną się już o godzinie 10:00 Uroczystą Mszą Świętą w Kolegiacie pw. św. Marcina z Tours. Oficjalna część obchodów odbędzie się na Rynku w Opatowie. Podczas wydarzenia przewidziane jest m.in. wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych oraz krótki koncert orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Po ceremonialnej części odbędzie się festyn rodzinny, gdzie dla uczestników przygotowano wiele atrakcji. W programie znalazł się m.in. pokaz policyjnego sprzętu oraz nowoczesnych pojazdów, a także prezentacja pracy techników kryminalistyki. Dodatkowo w czasie rodzinnego pikniku odbędzie się również akcja honorowego oddawania krwi.

Warto zaznaczyć, iż tegoroczne obchody Święta Policji garnizonu świętokrzyskiego zostały objęte Patronatem Honorowym Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia.

Serdecznie zapraszamy.

Powrót na górę strony