Aktualności

W czasie obchodu pomagał seniorce

Data publikacji 18.06.2024

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, do którego mieszkańcy mają duże zaufanie i najczęściej przychodzą ze swoimi problemami. Podczas dzisiejszego obchodu dzielnicowy z Komisariatu Policji w Rakowie zaalarmowany został o złym stanie zdrowia 77-latki. Funkcjonariusz natychmiast ruszył z pomocą.

Dzisiaj chwilę po godzinie 10 na Rynku w miejscowości Raków, podczas obchodu rejonu służbowego dzielnicowy z miejscowego komisariatu Policji zaalarmowany został o złym stanie zdrowia 77-latki. Funkcjonariusz natychmiast ruszył  na ratunek udzielając kobiecie pierwszej pomocy przedmedycznej. Widząc, że kontakt z seniorką jest utrudniony zawiadomił o zdarzeniu służby medyczne. Monitorując funkcje życiowe 77-latki, obecny był przy niej do czasu przybycia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wstępnie lekarz jako przyczynę złego stanu zdrowia kobiety wskazał udar. Szczegółowe badania w szpitalu, gdzie kobieta została zabrana dadzą jednak jednoznaczną odpowiedź, co było przyczyną utraty świadomości.  

Służba dzielnicowego jak pokazuje powyższy przykład obdarzona jest dużym zaufaniem społecznym. To właśnie Ci funkcjonariusze często pomagają osobom w trudnych sytuacjach życiowych, jak również rozwiązują uciążliwe problemy międzyludzkie.

Opr. AM

Źródło: KP w Rakowie

  • pomagający seniorce policjant i służby
  • pomagający seniorce policjant i służby
Powrót na górę strony